Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο ξίφος μονομαχίας ανδρών-γυναικών.

Το Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών στο ξίφος μονομαχίας.

Ο Θησέας έδωσε το παρών με 11 αθλητές και για άλλη μια φορά έδωσαν το 100%.

Το Σάββατο στα ατομικά οι άνδρες σε σύνολο 100 αθλητών κατέκτησαν τις παρακάτω θέσεις: Βαρούχας Εμμανουήλ 46ος, Γεωργιόπουλος Γεώργιος 53ος, Βαρβέρης Θωμάς 55ος, Βελονάκης Μιχαήλ 71ος και Καλαντζάκης Ιωάννης 79ος. Τη δεύτερη μέρα στα ομαδικά η ομάδα κατέκτησε την 11η θέση χάνοντας την πρόκριση στην τελική 8άδα με ένα πόντο διαφορά.

Στις γυναίκες: Βαρβέρη Φανή 11η, Μαρινοπούλου Άννα 15η, Παναγιωτάκη Μαριάννα-Στέλλα 24η, Σουλή Χριστίνα-Μαρία 28η, Κακουδάκη Αλεξάνδρα 41η, Τσούκα Μαριαλένα 44η και Βενιανάκη Εβελίνα 46η.

Στα ομαδικά ήρθε το μετάλλιο, μετά από νικηφόρα παιχνίδια προκρίθηκαν στην 4αδα και εκεί νίκησαν στο μικρό τελικό και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο με τις Βαρβέρη - Μαρινοπούλου - Σουλή - Παναγιωτάκη.

"Όλοι οι αθλητές πραγματοποίησαν σπουδαίες εμφανίσεις και απέδειξαν ότι είναι αθλητές υψηλού επιπέδου και στο μέλλον θα έρθουν πολλές επιτυχίες" δήλωσε ο προπονητής του ΘΗΣΕΑ και συμπλήρωσε "ολοκληρώθηκε ένα γεμάτο Σαββατοκύριακο γεμάτο ευχάριστα συναισθήματα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους".

Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές και ευχαριστεί τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στη μετακίνηση των αθλητών.