Στις 8/9 πραγματοποιήθηκαν οι αναπτυξιακοί αγώνες Χανίων στους οποίους ο σύλλογος μας έλαβε μέρος με 5 αθλητές .

Πιο συγκεκριμένα: Στην κατηγορία 8-10 κατέλαβε την 3η θέση ο μικρότερος αθλητής μας Γιαλιτάκης Γιώργος
 Στις κατηγορίες 11-13 παμπαίδων ο Τζωρτζουλάκης Γιώργος πήρε την 10η θέση και ο Δημήτρης Τζαμάνδουρας την 11η.
Στα κορίτσια η Αναγνώστη Μόνικα μετά από ένα σερί νικών στις πουλ κατέλαβε την 5η θέση χάνοντας στις λεπτομέρειες (9-10) για μετάλλιο ενώ  η Διβινή Λυδία πήρε 10η θέση.

Την Κυριακή 9/10 πραγματοποιήθηκε το βαθμολογούμενο κύπελλο Χανίων, όπου οι αθλητές Μαμέλης Μιχάλης και Μελισσείδης Αλέξανδρος πέρασαν πολύ εύκολα την πρώτη φάση και έχασαν με μικρές διαφορές την είσοδο τους στα μετάλλια, καταλαμβάνοντας 10η και 9η θέση αντίστοιχα.

Τα κορίτσια του συλλόγου μας Χρονάκη Αθηνά και Στεφανουδάκη Εύα κατέκτησαν την 6η και 8η θέση αντίστοιχα.

Τους αθλητές συνόδευσε ο προπονητής τους Πασσαδάκης Μιχάλης.

Το ΔΣ του συλλόγου μας, ευχαριστεί θερμά την αθλητική λέσχη ξιφασκίας Χανίων για την φιλοξενία και την άψογη διοργάνωση.