Ένα πλούσιο Σαββατοκύριακο για τους αθλητές του Α.Ο. ΘΗΣΕΑ ολοκληρώθηκε με μεγάλες επιτυχίες και αποκορύφωμα ένα μετάλλιο.Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις ξιφασκίας στο Ο.Α.Κ.Α.

Στο ξίφος μονομαχίας την πρώτη μέρα μετά από κορυφαίους αγώνες οι αθλητες κατέλαβαν τις εξής θέσης:Πάσσαμ Φίλιππος 11ος,Μπινιχάκης Μανώλης 14ος,Μελαμπιανάκη Ελένη 17η και Τζωρτζάκης Πετρος 35ος.
Τη δεύτερη μέρα στη σπάθη συνεχίστηκαν οι δυναμικές εμφανίσεις και η μέρα ολοκληρώθηκε με το χάλκινο μετάλλιο από την Καραπιδάκη Ανθή,κάνοντας ένα νικηφόρο σερί μεχρι την είσοδό της στα μετάλλια. Η Χρονάκη Αθηνά κατέκτησε την 6η θέση και ο Πάσσαμ Ιάσονας την 8η θέση χάνοντας στις λεπτομέριες την είσοδό τους στα μετάλλια. Στεφανουδακη Εύα(19η) αν και με άγχος, έδειξε οτι στο μέλλον θα μας εκπλήξει ευχάριστα.
Παράλληλα στο Παγκόσμιο κύπελλο satellite στο Βελιγράδι,η Βαρβέρη Φανή κατέκτησε την 30η θέση σε ένα πολύ δυνατό τουρνουά δείχνοντας την ανοδική της πορεία.
Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και ευχαριστεί τις ANEK LINES για τη βοήθεια στη μετακίνηση των αθλητών.